Jak uporać się ze śniegiem i lodem?

Zimą śnieg i lód mogą sprawiać kłopot mieszkańcom domu. Zalegający lód oraz zaspy śnieżne na chodniku mogą nie tylko utrudnić poruszanie się ale także mogą poważnie zagrozić zdrowiu.

Ponieważ możemy upaść na lodzie, można się także poślizgnąć, upaść i złamać nogę albo rękę. Dlatego więc ważne jest częste oczyszczanie ze śniegu i lodu chodników i ścieżek. W celu ułatwienia sobie odśnieżania posesji warto wykorzystać w tym celu narzędzia.

Na naszym rynku możemy spotkać takie rozwiązania jak szufle drewniane lub wykonane z tworzyw sztucznych, specjalne miotły do śniegu, odkurzacze do lodu czy też odśnieżarki spalinowe lub elektryczne. Różnego rodzaju odśnieżarki są bardzo skuteczne, jednak niestety bardzo drogie. Najczęściej, więc wykorzystujemy szufle z drewna lub tworzyw sztucznych.

Poruszanie po oblodzonym chodniku możemy ułatwić sobie poprzez wysypanie piaskiem.

Dzięki temu nasze obuwie będzie utrzymywało kontakt z oblodzoną powierzchnia. Śnieg może sprawiać nam kłopoty, kiedy jesteśmy właścicielami małej działki, gdzie do odśnieżenia mamy tylko krótki chodnik czy podjazd dla samochodu, wówczas wystarczy dobra szufla, miotła i jakiś przyrząd którym skujemy lód. Odśnieżanie działki możemy usprawnić, wykorzystując do tego celu urządzenia mechaniczne. W ogrodach, gdzie odśnieżane są małe powierzchnie przykładowo chodnik do domu, czy krótki podjazd do garażu, wówczas w zupełności wystarczy odśnieżarka dwusuwowa. Na większej przestrzeni dobrze sprawdzają się odśnieżarki czterosuwowe z napędem na koła, wówczas nie musimy ich pchać, więc praca jest mniej męcząca. Odśnieżarki te poradzą sobie nawet ze zmarzniętym śniegiem. Niektóre firmy posiadają w swojej ofercie kosiarki, do których można dokupić akcesoria, które mogą przydać się zimą. Jeżeli teren wymagający odśnieżania jest dosyć spory np. jest to prywatna droga dojazdowa na posesję, warto wówczas zainwestować w droższy, ale bardziej skuteczny sprzęt. Wiele które specjalizują się w mechanicznych urządzeniach do pielęgnacji ogrodu posiada w swojej traktorki, które można wyposażyć w sprzęt do odśnieżania. Można także wynająć profesjonalną firmę, która wykona odśnieżanie nowy targ to z pewnością jedno z miast gdzie co roku trzeba odśnieżać, wiele firm decyduje się na wynajęcie fachowców od usuwania śniegu i sopli.