Kafelki łazienkowe – jak wybierać?

Chyba każdy z nas ma w domu łazienkę. Remontując czy budując dom zazwyczaj właśnie na nią wydajemy najwięcej pieniędzy. Jest to zupełnie normalne, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu musimy zrobić kanalizację czy położyć płytki. Zapewne wiadomo, że zdecydowanie najczęściej decydujemy się właśnie na nie.

Kafelki są bezpieczniejsze

Wynika to z tego, że w łazience jest mokro i wilgotno, a co za tym idzie drewniana podłoga raczej długo by tam nie wytrzymała. Jeśli zatem podjęliśmy decyzję, że w naszej łazience będą kafelki łazienkowe to jak je wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim najważniejsza jest klasa antypoślizgowości. Zawsze na kafelkach znajdzie się trochę wody i praktycznie nie da się tego uniknąć. Dlatego właśnie istotne jest, aby takie kafelki łazienkowe były jak najbardziej antypoślizgowe, gdyż tym samym zadbamy o własne bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem może być wybór gresu szkliwionego, gdyż jest on mniej śliski niż płytki polerowane. Wiele oczywiście zależy od naszego gustu i od tego czego tak naprawdę oczekujemy.

Kafelki łazienkowe – jak powiększyć nimi przestrzeń?

Jeśli posiadamy małą łazienkę i chcielibyśmy przynajmniej wizualnie powiększyć jej wnętrze to warto zdecydować się na płytki podłogowe o prostokątnym formacie. Najlepiej jest je położyć prostopadle do dłuższych ścian. Zagwarantuje nam to efekt jaki chcemy osiągnąć. Jeśli chodzi o kolory to do małych łazienek zdecydowanie bardziej zaleca się jasne akcenty, na których jednocześnie mniej widać zabrudzenia. Mając łazienkę większych rozmiarów bez obaw możemy zdecydować się na ciemniejsze kolory. Jeśli interesuje nas zakup płytek do łazienki to warto udać się na tę stronę: kafelki łazienkowe gdzie dowiemy się wielu informacji. Warto jest czytać jak najwięcej porad, aby dokonując ostatecznego wyboru wszystko było tak jak powinno być – zagwarantuje nam to zadowalający efekt końcowy, a chyba o to chodzi.