Nowoczesne schody drewniane – hit ostatnich lat

Kiedy słyszymy hasło „schody drewniane” zapewne wielu z nas ma przed oczami starodawne, trzeszczące stopnie z pstrokatymi dywanikami, które nie cieszyły oka ani swoją formą, ani wyjątkowa urodą.

Jednak z biegiem czasu oraz wraz z pojawiającymi się na rynku nowościami taki obraz schodów przeszedł już do lamusa. W ciągu ostatnich kilku lat hitem stały się nowoczesne schody wykonane z drewna. Jak zatem teraz wyglądają takie schody? Przede wszystkim – nie są nudne. Wiele z dostępnych na rynku modeli posiada naprawdę fikuśne i niespotykane kształty – są to na przykład schody kręcone, które świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, z nutką nonszalancji. Bardzo popularne jest także łączenie drewna z innymi materiałami, takimi jak szkło czy metal. Zastosowanie takiej „oprawy”dla schodów sprawia, że rewelacyjne prezentują się one we wnętrzach w stylu industrialnym. Mnogość modeli oraz połączeń kolorystycznych zapewnia każdemu klientowi możliwość idealnego dopasowania schodów drewnianych do swojego wnętrza.

Co sprawiło, że schody drewniane stały się takim hitem?

Zacznijmy od tego, że schody drewniane stosowane były w polskich domach od wielu lat, jednak dopiero kilka lat temu zyskały nowe oblicze zjednując sobie całą masę miłośników. Wpływ na ich popularność może mieć przede wszystkim podążanie za trendami, które przywędrowały do nas z Zachodu – zwłaszcza w kwestii pojawiających się nowych stylów w aranżacji wnętrz, a także rosnąca świadomość konsumentów, którzy stawiają na świetnej jakości produkty, które będą służyć im latami i cieszyć oko swoim nowoczesnym designem.

Nowoczesne schody drewniane znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych działających w większości większych miast, ale także w sieci, w różnego rodzaju sklepach internetowych. Obecnie na polskim rynku posiadamy niezliczone ilości różnorodnych wzorów, które są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającą klientelę.