Nurkowanie w kamieniołomie Piechcin

Nurkowanie w kamieniołomie daje zawsze wiele radości i jest wybierane przez wielu miłośników nurkowania. Miejscem bardzo polecanym przez wszystkich jest kamieniołom blisko miejscowości Piechcin.

Dzisiaj jest tam o tyle łatwo nurkować, że znajdziemy się tam profesjonalną baza nurkowa. Obecnie mamy do dyspozycji jezior o powierzchni 4,5 hektara, która w najgłębszym miejscu ma aż dwadzieścia pięć metrów. Piękny turkusowy kolor wody robi swoje, dlatego to miejsce tak bardzo przyciąga nurków z całego kraju. Można naprawdę miło spędzić tam czas i dobrze się bawić. Widoczność pod wodą jest bardzo duża jak na polskie warunki po dochodzie do dwunastu metrów. W okresie jesiennym jest to nawet piętnaście metrów. Pod wodą znajdziemy talowe płyty, schody, małego fiata czy drewnianą żaglówkę kabinową oraz dwunastometrowy morski jacht. Jest, co zobaczyć i co zwiedzać, dlatego można będzie tam ponurkować i to wszystko sprawdzić. Do największych atrakcji zalicza się tutaj łuk składny.

Piękne miejsce do nurkowania

Całość jest bardzo dobrze przygotowana, bo nad akwenem znajdują się specjalne ławy i platformy gdzie można rozłożyć swój sprzęt. To nie wszystko, bo można również skorzystać z banku powierza, można skorzystać z węzła sanitarnego, ale również jest pomieszczenie do rozgrzania zwłaszcza dla nurkujących zimą. Jeśli zależy nam na kawie, herbacie albo kuchence mikrofalowej to wszystko jest bardzo dobrze przygotowane.

Wszystko jest zorganizowane naprawdę bardzo dobrze i każda osoba, która tam pojedzie nurkować będzie bardzo, ale to bardzo zadowolony. Zdjęcia z tego miejsca, filmy, oraz bardzo dokładne opisy można będzie zobaczyć na stronie http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/polska/nurkowanie-kamieniolomie-piechcin/. Nie trzeba daleko jechać żeby zobaczyć piękny podwodny świat, dlatego dla osób, które kochają nurkowanie to miejsce na pewno będzie bardzo wyjątkowe.

Nie bez powodu tak wielu nurków z całego kraju tak bardzo często tutaj wraca i nie chcą stąd wyjeżdżać. My będziemy mieć podobnie.