Przechowywanie jabłek przez zimę

Jeśli mamy tony jabłek, a ich cena w skupie jest obecnie bardzo niska to, co zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie je przechować. Dzisiaj przechowywanie jabłek przez zimę jest o wiele łatwiejsze.

Mamy większą wiedzę i jeszcze większe możliwości. Dawniej nie byliśmy w tym tak skuteczni jak dzisiaj. Jeśli przechowywanie pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych problemów to można będzie na wiosnę bardzo dużo zarobić. Tylko, że jabłka muszą być przechowywane w odpowiedni sposób. Straty wtedy są bardzo małe, a czasami nawet zerowe. Do tego wykorzystywane są specjalne komory, w których jabłka są zamykane.

Do tej komory aplikuje się specjalną substancje, bo bez tego nic nam nie przetrwa. Problemem jest powstawanie w takiej komorze etylenu. Działa to tak, że jeśli etylen jest produkowany to cały czas zwiększa się jego ilość. Jeśli jest go za dużo to pojawiają się problemy z chorobami i grzybami. Jedno jabłko od drugiego się zaraża i na wiosnę może się okazać, że niczego nie mamy do sprzedania, a jeszcze mamy straty, bo utrzymywaliśmy komorę. Nie można sobie na to pozwolić, dlatego trzeba działać skutecznie teraz, kiedy jeszcze jabłka nie są zamknięte w komorze.

Przygotowanie się do zamknięcia komory
Producent środka do aplikowania do komory zaleca żeby się spieszyć. Od czasu zerwania jabłek do czasu zamknięcia w komorze nie powinno upłynąć więcej niż siedem dni. Wtedy jabłka będą o wiele bardziej bezpieczne i właśnie o to chodzi. Sama aplikacja jest dziecinnie prosta i każdy sobie z tym poradzi.

Tym bardziej, że ostatnio pojawił się nasz krajowy środek, który można aplikować nawet samemu. Nie trzeba wzywać specjalisty, bo to kosztuje, a można to zrobić samemu. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o tym środku, który jest nam potrzebne to możemy odwiedzić stronę przechowalnictwo jabłek – 1 mcp. Tutaj znajdują się przydatne dla nas informacje, które na pewno wykorzystamy. Trzeba się cieszyć, że mamy coś takiego, co pozwala nam bardzo skutecznie zadbać o jabłka, które przechowujemy w komorach.